Dy djem binjakë të bashkuar që në barkun e nënës së tyre, u ndanë pasi një postim në Instagram, u shpërnda në mënyrë virale.

Foshnjat kanë lindur në qershor në Abuja të Nigerisë.

Babai i tyre Ferdinand Buzugbe, 36 vjeç, humbi punën si një vlerësues i pasurisë pak para se gruaja e tij, Courage, 31- vjeçe, lindi një foshnje të vdekur vitin e kaluar.

Pasi mbeti sërish shtatzënë, çifti zbuloi se prisnin binjakë, por që ata ishin të ngjitur e zbuluan vetëm gjatë lindjes.

Prindërve ju thanë se binjakët duhet të ishin të shëndetshëm për t’iu nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale si dhe një posto prej 1.680 paund.

Por, ky nuk ishte shqetësimi i vetëm për çiftin. Pronari i banesës i nxori ata jashtë duke i detyruar të flinin në rrugë.

Sapo të vegjlit mbushën 4 muaj, kirurgu i tyre postoi fotot e tyre në mediat sociale, gjë që bëri që paratë të mblidheshin për 10 minuta.

Operacioni disaorësh është kryer të hënën. Binjakët thuhet se janë në gjendje të mirë shëndetësore.