Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është një ndër personazhet e politikës shqiptare në këto 28 vite.

Një njeri që mban edhe titullin “Doktoreshë” dhe që është paguar për shumë e shumë vite si deputete nga taksat e shqiptarëve. Vajza e ardhur nga Dibra, që u martua me “sheikun” nga Skrapari, Ilir Metën. Të dy të zbritur në Tiranë pa pasuri, thjeshtë dhe vetëm si studentë.

Filluan karrierën në FRESH si politikanë dhe një ditë të bukur u zgjuan milionerë, për të mos thënën miliarderë, që në fakt do të ishte fjala e duhur.

Me një pasuri marramendëse dhe luks të shfrenuar, Monika Kryemadhi përtej parave të shumta të siguruara nga korrupsioni i pushtetit, nga ajo dhe bashkëshorti i saj në këto 28 vite, ka ndryshime të mëdha edhe në pamjen e saj.

Mesa duket luksi i shfrenuar dhe operacionet kanë bërë të sajën. Fotot më poshtë tregojnë si ka qënë Monika Kryemadhi në fillimet e saj në FRESH dhe si është sot.

Këto foto mjaftojnë për të treguar se Monika është simboli i asaj çfarë thamë më lart, që pasurinë e ka shfrytëzuar edhe për të ndryshuar pamjen e saj.

Një pasuri mjaft e dyshimtë, që në rast se duam të kemi një reformë të vërtetë në drejtësi e në rast se duam të zbulohen të vërtetat e mëdha, SPAK gjithçka duhet ta fillojë nga Monika Kryemadhi dhe bashkëshorti i saj.