Emërohet drejtori i ri i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV)

Pëllumb Aleksi, drejtori i komanduar Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV), është zëvendësuar nga Armand Reveli, ish-nëndrejtor i përgjithshëm i Doganave Shqiptare. Tashmë, Pëllumb Aleksi mban detyrën e shefit të Departamentit. Lajmi vjen pas skandalit...

Çfarë po ndodh? Avioni i çuditshëm ulet në Dhërmi, askush nuk e di kujt...

Një avion i vogël është ulur në bregdetin shqiptar në Dhërmi, në zonën e njohur si plazhi i Drimadhës. Nga fotot e mbërritura në redaksinë e Top Channel, dallohet avioni i modifikuar me goma për...

Dëgjuam të bërtitura! Gruaja që u gjend e pajetë dhe e dhu.nuar, dyshohet se...

MEMALIAJ-Një grua është gjetur e pajetë në banesë mëngjesin e sotëm në fshatin Vagalat, ndërsa dyshohet për kr.im brenda familjes. Vik.tima është Antoneta Hoxha 53 vjeç. Gazetari i Report Tv, Piro Nase raporton se gruaja...

Përfundon takimi Rama-Merkel, ja për çfarë u diskutua

Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se në këtë takim u diskutua mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe...

Rexhina humbi jetën në spital, gratë shtatzëna në Itali bëjnë gjestin e madh(Foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi në datën 22 prill në maternitetin e Elbasanit. Rexhina Debrova 25-vjeç, ndërroi jetë në sallën e operacionit. Familjarët e 25- vjeçares akuzuan mjekët për neglizhencë. Para katër ditësh gjykata vendosi...

“Na këputët shpirtin”, familjarët përlotin rrjetin pas vr.asjes së dy kushërinjve në Laç

LAÇ– Familjarët e dy të rinjve që u vr.anë një natë më parë me breshëri plu.mbash në qendër të qytetit të Laçit kanë shprehur dhimbjen e tyre në rrjetet sociale. Krahas një fotoje që ka...

E fejuara e braktisi, Marigleni tregon historinë e dhimbshme të fëmijërisë dhe i lutet...

Në kohën kur Marigleni u braktis krejtësisht nga familja, njohja dhe fejesa me Anairdën duhej të ishte si një kapitull i ri në jetën e tij. Por situatat e krijuara së fundmi rrezikojnë ndarjen...

“Gabimi” fatal që bënë grabitësit dhe deklarata që i zbulon të gjitha/ Çfarë ka...

Si policia ashtu dhe koncesionari që merret me sigurinë brenda aeroportit dështuan të parandalonin ngjarjen, ndërsa nga avioni ku u morën thasët me para, kishte zbritur pak më herët presidenti Ilir Meta dhe një...

Gjermanja ka frikë të zbresë në Rinas nga gr.abitja që ndodhi, Berisha i publikon...

Gr.abitja e milionave eurove nga një avion plot me pasagjerë në aeroportin e Rinasit ka tronditur edhe të huajt që shkojnë e vijnë në Shqipëri. Një frikë dhe pasiguri të tillë ka dëshmuar edhe një...

Hoxha shkon në kishë për të uruar Pashkët, jep mesazhin e madh (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Korçës në këtë ditë feste për besimtarët ortodoksë. Myftiu i Korçës Ledian Cikalleshi ka bërë një vizitë dhe urim në Mitropolinë e Korçës për festën e...

Te fundit