20-vjeçarja shkodrane: Ish-polici më ndjek nëpër qytet e më çon foto nudo, në komisariat...

Një denoncim i rëndë është bërë nga një 20-vjeçare shkodrane për ish-punonjësin e policisë, Bajram Qarri. E reja, i është drejtuar ish-kryeministrit Berisha për të bërë denoncimin pasi sipas saj Qarri ka lajmëruar kolegët ta...

Nis vetting-u në polici, 11 mijë punonjës në sitë

Vetting-u në polici ka nisur zyrtarisht. 11 mijë efektivët duhet të dorëzojnë formularët e vetëdeklarimit brenda afatit 30-ditor, teksa pritet të ngrihet dhe Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Zv/Ministri i Punëve të Brendshme, Julian Hodaj...

Shpërthejnë ankesat për tenderët e qeverisë më 2017

Mbi 1000 ankesa për procedura të parregullta në prokurimet publike u proceduan tek Komisioneri i Prokurimit Publik gjatë vitit të kaluar, nga të cilat 4 ankesa janë për procedurat konkurruese koncesione/ppp, 7 ankesa për procedura...

Permbytjet ne Shkoder/ Qeveria i heq fonde Bujqesise, i kalon tek Mbrojtja

Në një mbledhje emergjente gjatë dytës së sotme, Këshilli i Ministrave vendosi një rishpërndarje fondesh në buxhetin e vitit 2018, ndërmjet ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe ministrisë së Mbrojtjes, për sigurimin e...

Prençi "kthjellohet", te shpallet emergjenca. Kerkon Prokurorin e Shkodres ne mbledhje

Kreu i Emergjencave Civile Shemsi Prençi ka lëshuar alarmin sot lidhur me situatën e përkeqësuar të përmbytjeve në rrethin e Shkodrës. Prençi deklaroi se duhet që të shpallet gjendja e emergjencave pjesore. Ai u shpreh se...

Tronditese/ Permbytje ne Malesine e Madhe, gruaja ne lot kerkon ndihme (video)

Rritja e nivelit të liqenit të Shkodrës, moti i keq dhe era e fortë ka sjelle përmbytje edhe në Malësine e Madhe. Ne fshatin Sterbeq janë permbytur disa  hektarë ndërkohe që uji eshte prezent edhe...

Debati/ Ademi-Bushatit: Ditmir eja ne Shkoder shih permbytjet!

Z. Ditmir, Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme Edhe pse mund ta kesh dëgjuar përmes mediave, po të kujtoj se ka mëse dy javë që Bashkia e Shkodrës, me votat e banorëve të të...

Video/ Shkodra ne alarm, gati 20 cadra per evakuimin e banoreve

Pas parashikimit të IGJEUM se mbrëmja e sotme dhe dita e nesërme do të sjellin përmbytje të mëtejshme në Qarkun e Shkodrës, drejtoria e Rezervave të Shtetit ka dërguar 100 krevate dhe 20 çadra...

VIDEO/ Situata drejt përkeqësimit në Shkodër: Banore beni kujdes !

Komisioni i Emergjencave Civile të qarkut të Shkodrës ka paralajmëruar se do të ketë rritje të prurjeve të lumit Drin dhe Buna duke u rritur kështu edhe sipaëfaqja e tokës së përmbytur. Ka qenë shefi...

Situata në Shkodër, ironizon Bushati: Natyra po ndihmon bashkinë, grumbullon mbetjet

Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën në qytetin e Shkodrës pas përmbytjeve. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bushati ironizon Bashkinë Shkodër, teksa shprehet...

Te fundit