Shqiptari shpik vaksinën kundër kan’cerit, nuk i mban dot emocionet

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane për vaksinën kundër kan.cerit. E konsideruar si një shpikje inovative në fushën e mjekësisë, lëshimi i kësaj patente nga...

Bukurie Mata «Bleonën e kanë parë në Angli, më kanë dërguar pamjet dhe më...

Kanë kaluar 8 vite nga humbja e Bleona Matës vajzës 7-vjeçare nga Kukësi. Ajo sot është 15 vjeçe dhe ende nuk dihet fati i saj. Si për ironi të fatit, gjatë Ditës Ndërkombëtare të...

Ky lajm i mirë për pasaportën shqiptare do j’u zbukurojë ditën

Titulli i pasaportave më të fuqishme në botë ndryshon nga java në javë. Një moment Gjermania shpallet në vendin e parë, pastaj papritmas Japonia i merr fronin. Renditja e fundit bazohet në numrin e vendeve...

Skandali me mishin/Blegtori e pranon: Vetë ha bukë me kripë, atë mish jo!

Në redaksinë e emisionit BOOM vjen informacioni se në një thertore të licensuar në Tiranë janë futur 106 krerë qingja te pamatrikuluar, të cilet janë potencial sëmundjesh nëse do të konsumohen nga blerësit. Deshmia tronditese...

Lajmi i fundit! Ndahet nga jeta vjehrri i Erion Veliajt, djali i shkrimtarit të...

Ndahet nga jeta në moshën 67-vjeçare publicisti Arben Xoxa. Mësohet se Xoxa ndërroi jetë në krahet gruas së tij Valbona dhe vajzës së tij Ajola Xoxa, bashkëshortja e kryebashkiakut, Erion Veliaj. Homazhet do te zhvillohen të...

E dhimbshme! Studentja që i mbylli gojen Ramës sot, përloti gazetaren me historine e...

E fortë, e guximeshme dhe emocionuese. Kjo është Ardisa Çobo studentja e Infermierisë, e cila u përball me kryeministrin Edi Rama në Vlorë, por me historinë e saj përloti edhe gazetaren. Në një intervistë ekskluzive...

Liqeni i mrrekullive që shëron qindra sëm.undje – Gjendet në Gramsh dhe ka veti...

ekziston një liqen çudibërës në Shqipëri. Një liqen i kristaltë me veti të mrekullueshme për organizmin. Njihet me emrin “Liqeni i Zi. Ndodhet 4 km në jug-lindje të fshatit Lenie (Shënepremte) në lartësinë 1684...

Zhduket vogëlushi nga Durrësi, nëna qan dhe kërkon të birin e humbur: Më tha…

Frenkli Vokli, një vogëlush 7 vjeçar është zhdukur që prej ditës së shtunë të datës 1 dhjetor 2018 në lagjen 13 të Durrësit. Vogëlushi shkon në shkollën “Bajram Curri” dhe është i datëlindjes 10 Qershor...

Lajm i keq për shqiptarët që jetojnë në këtë vend të Europës, merret vendimi...

Zvicra ka marre vendim qe do të mund t`i dëbojë të huajt me dosje krimi edhe në rastet kur veprat penale të planifikuara të tyre kanë mbetur në tentativë. Vendimi u mor nga Gjykata Federale...

Parukierja ben rrefimin e pabesueshem Ministrja ‘Ndrikull’ Nikolla, paguan 60 euro ne dite, për...

Rrëfen një punonjëse e sallonit të bukurisë, ku shefja e arsimit të “rilindjes”, krihet me milionat, që “kreh” nga fondet e universiteteve dhe shkollave, i kanë thënë shoqet e koleget, se ngjason me aktoren...

Te fundit