Bukurie Mata «Bleonën e kanë parë në Angli, më kanë dërguar pamjet dhe më...

Kanë kaluar 8 vite nga humbja e Bleona Matës vajzës 7-vjeçare nga Kukësi. Ajo sot është 15 vjeçe dhe ende nuk dihet fati i saj. Si për ironi të fatit, gjatë Ditës Ndërkombëtare të...

Ky lajm i mirë për pasaportën shqiptare do j’u zbukurojë ditën

Titulli i pasaportave më të fuqishme në botë ndryshon nga java në javë. Një moment Gjermania shpallet në vendin e parë, pastaj papritmas Japonia i merr fronin. Renditja e fundit bazohet në numrin e vendeve...

Shqiptari shpik vaksinën kundër kan’cerit, nuk i mban dot emocionet

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane për vaksinën kundër kan.cerit. E konsideruar si një shpikje inovative në fushën e mjekësisë, lëshimi i kësaj patente nga...

Skandali me mishin/Blegtori e pranon: Vetë ha bukë me kripë, atë mish jo!

Në redaksinë e emisionit BOOM vjen informacioni se në një thertore të licensuar në Tiranë janë futur 106 krerë qingja te pamatrikuluar, të cilet janë potencial sëmundjesh nëse do të konsumohen nga blerësit. Deshmia tronditese...

E dhimbshme! Studentja që i mbylli gojen Ramës sot, përloti gazetaren me historine e...

E fortë, e guximeshme dhe emocionuese. Kjo është Ardisa Çobo studentja e Infermierisë, e cila u përball me kryeministrin Edi Rama në Vlorë, por me historinë e saj përloti edhe gazetaren. Në një intervistë ekskluzive...

Lajm i keq për shqiptarët që jetojnë në këtë vend të Europës, merret vendimi...

Zvicra ka marre vendim qe do të mund t`i dëbojë të huajt me dosje krimi edhe në rastet kur veprat penale të planifikuara të tyre kanë mbetur në tentativë. Vendimi u mor nga Gjykata Federale...

Zhduket vogëlushi nga Durrësi, nëna qan dhe kërkon të birin e humbur: Më tha…

Frenkli Vokli, një vogëlush 7 vjeçar është zhdukur që prej ditës së shtunë të datës 1 dhjetor 2018 në lagjen 13 të Durrësit. Vogëlushi shkon në shkollën “Bajram Curri” dhe është i datëlindjes 10 Qershor...

Parukierja ben rrefimin e pabesueshem Ministrja ‘Ndrikull’ Nikolla, paguan 60 euro ne dite, për...

Rrëfen një punonjëse e sallonit të bukurisë, ku shefja e arsimit të “rilindjes”, krihet me milionat, që “kreh” nga fondet e universiteteve dhe shkollave, i kanë thënë shoqet e koleget, se ngjason me aktoren...

Historia e tmerrshme e shqiptares që mbahej si skllave nga burri dhe vjehrrit, nga...

Mediat italiane kanë bërë publike historinë e trishtë dhe të tmerrshme njëkohësisht të nje shtetaseje shqiptare e cila jetonte me fëmijët, bashkëshortin e prindërit e tij në Varese të Italisë. Për 10 vjet me radhë...

Shqiptari nga Vjena i dhuron vilën e tij Nexhmije Hoxhës: Të jetojë me gjithë...

Gruaja e ish-diktatorit të Shqipërisë Enver Hoxha, Nexhmija do të përfitojë një vilë falas, në qytetin e saj të lindjes në Maqedoni. Kështu një burrë nga Manastiri (qyteti ku ka lindur Nexhmija) Sali Zuberoski i...

Te fundit