Gjonaj: Ndihma juridike falas s’ka funksionuar, këtë muaj hapet burgu i Reçit

Komisioni për Integrimin Evropian ka zhvilluar një seancë dëgjimore me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj mbi zbatimin e prioriteteve të KE për prioritetet 2, 3 dhe 5. Gjonaj u shpreh se Ministria e Drejtësisë...

Alarmi i OBSH-së, 500 mijë raste infeksionesh janë rezistente ndaj ilaçeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë jep alarmin. Në botë rezultojnë zyrtarisht 500 mijë raste infeksionesh që janë rezistentë ndaj antibiotikeve. Janë gjithnjë e më shumë njerëzit e prekur nga infeksione në dukje banale si escherischia coli,...

‘Mos më prek, mos më prek’ Studentja i prish konferencën Ramës, 3 bodyguardë e...

Një incident është regjistruar në takimin e kryeministrit Edi Rama me studentët. Në takimin e sotëm të kryeministrit Rama me studentët, profesorët dhe dekanët, ku Rama po fliste në lidhje me arsimin e lartë, një...

Pas Tinka Kurtit, një tjetër aktor shkodran shtrohet në spital

Ai është një nga aktorët e humorit që për vite me radhë na ka bërë të qeshim me humorin e tij. Por duket se dita e djeshme për aktorin shkodran Edmond Halili nuk ka qenë...

Mbani frymën! Ky është shteti ku shqiptarët do të mund të udhëtojnë pa viza

Një tjetër shtet i është shtuar listës ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza. Bëhet fjalë për El Salvadorin, një shtet me peizazhe mbresëlënëse në Amerikën Qendrore. Në mbledhjen e fundit të qeverisë është vendosur heqja...

Puke, policia liron nga roberia shqiponjen!

Policia e Pukës është angazhuar në një aksion të pazakontë në fshatin Berishaj të këtij rrethi. Bëhet fjalë për një operacion jo për të kapur ndonjë të kërkuar, por për të liruar një shqiponjë. Aksioni...

Kandidatura e Bahri Shaqirit/ Ministrja e re: Nuk ka eksperiencë financiare, por ne do…

Maxhoranca duket se e ka tashmë qëndrimin e vet kundër kandidaturës së propozuar nga Presidenti Ilir Meta, për zgjedhjen e Bahri Shaqirit, në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Një ditë, pasi kreu i...

BLLOKOHET AKSI TAMARE – VERMOSH

Pjese masiv guresh kane bllokuar sërish aksin rrugor Tamarë – Vermosh në njësinë administrative Kelmend në Malësinë e Madhe.   Diten e sotme është konstatuar se gurët kanë bllokuar totalisht kalimin ne aksin sapo kalon Tamaren...

Kodheli: Altarin e Kishës së Zojës në Shkodër e dhuroi një familje myslimane

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, ka rrëfyer një rast të veçantë që shënjon një pikë kulminante të bashkëjetesës fetare në vendin tonë. Kodheli tregoi në studion e emisionit “Opinion”, se Kisha e Zojës në...

Akuzat për vëllain e ministrit Xhafaj, zyrtari gjerman: Po e vëzhgojmë me vëmendje rastin

Raportuesi për Shqipërinë, në Bundestagun gjerman Thorsten Frei në një intervistë për “Deutsche Welle” komenton aktualitetin politik shqiptar si dhe akuzat ku është përfshirë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai u shpreh se Berlini zyrtar...

Te fundit