Ina Nuka do të rioperohet. Sërish në Turqi për gishtat e dëmtuar në protestë

Efektivja e policisë Ina Nuka do të udhëtojë sërish drejt Turqisë në muajin shkurt për të kryer një tjetër operacion për rikuperimin e dëmtimit të gishtave. Gjatë kësaj kohe rehabilitimi, 24-vjeçarja e cila u plagos...

Emocionuese: I braktisur nga familja, çifti rom adopton Indritin 8-vjeçar pas bet.ejave ekonomike dhe...

Indriti, një djalë 8-vjeçar nga Fieri pas shumë vështirësive në jetë tashmë ka edhe ligjërisht familjen e tij që është përkujdesur për një periudhë të gjatë për të. Ai erdhi në jetë nga një lidhje...

Ky është qyteti që po shet shtëpi me pamje nga deti Mesdhe me vetëm...

Me dhjetëra shtëpi në ishullin ebukur të Italisë jugore, Sicilisë, po shiten me vetëm një euro. Sambuca është një qytet i bukur malor që ofron një pamje mahnitëse mbi Mesdheun dhe plazhet e tij. Shtëpitë...

Ngujohen edhe studentët e Korçës, kërkojnë plotësim të kërkesave

Pasditen e sotme, edhe studentët e universitetit të Korçës kanë vendosur t’i bashkohen protestës, duke u ngujuar. Vendimi erdhi pas një mbledhjeje të Këshillit Studentor të këtij universiteti, ndërsa studentët u ngujuan në Fakultetin e...

Letra e një nëne për nusen e djalit: Kam disa këshilla për ty, duaje!...

Përshëndetje e dashur.. E ke bezdi të të them e dashur? Pas të gjithave ti je gati për të hyrë në familjen tonë, do jesh pjesë e jona dhe do kesh të bësh shumë...

Lidh fëmijën e vogël në djep dhe niset për punë, historia rrëqethëse e nënës...

Sine Koldashi është një nënë kurajoze nga fshati Laknas i Tiranës, e cila po rrit me mund dhe sakrificë 5 fëmijët e saj. Bashkëshorti i saj vuan dënimin në burg për akuzën e dhu.nes në...

Lidh fëmijën e vogël në djep dhe niset për punë, historia rrëqethëse e nënës...

Sine Koldashi është një nënë kurajoze nga fshati Laknas i Tiranës, e cila po rrit me mund dhe sakrificë 5 fëmijët e saj. Bashkëshorti i saj vuan dënimin në burg për akuzën e dhu.nes në...

“Do të këndoja në dasëm, po ti u bërë engjëll”, këngëtarja shqiptare jep lajmin...

Poni është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun  shqiptar. Së fundmi, ajo ka ndarë një lajm të hidhur me gjithë ndjekësit e saj në rrjetin social "Instagram". Ajo ka treguar se është ndarë nga...

Historiani helen tërbon grekët: Ekziston mundësia që alfabeti ynë të jetë ilir

Historiani Dhimitris Bethanis ka lëshuar një deklaratë që i ka tërbuar grekët. Ai ka pranuar se ilirët janë po aq të lashtë sa grekët. Bethanis ka vlerësuar figurën e Skënderbeut, si një element bashkues të...

Historia e nënës heroinë që braktisi gjithçka për të rritur djalin autik

Ajo është një nënë heroinë, e cila ka rritur djalin e saj mes vështirësive, paragjykimeve të shumta e sfidave të vështira. Djali i saj është sot 21 vjeç. 20 vite më parë, Edlira Sallaku mësoi...

Te fundit