E mrekullueshme, rikthehet në Shqipëri pas 110 vitesh shkaba e zezë (Foto)

Shkaba e zezë (Aegypius monachus) u rishfaq më në fund në Shqipëri, pas afro 110 vitesh ku dy individë të këtij lloji të pajisur me gjurmues satelitor kanë vizituar vendin tonë. Fillimisht, me 29 mars...

Mesazhi i veçantë i nipit, për tezen që përballet e vetme me sfidat e...

Jeta na përball me sfida dhe vështirësi nga më të ndryshmet, por mënyra sesi gjithsecili nga ne i përballon e bën atë më të fortë si edhe shembull për të tjerët. E tillë ishte historia...

“Vdekshi o zot se po na vdisni përditë”, gazetarja e njohur shpërthen ndaj asaj...

Mënyra e të ushqyerit dhe cilësia e ushqimeve që ne konsumojmë janë shumë të rëndësishme për mënyrën sesi reagon organizmi ynë. Së fundmi në media të ndryshme shqiptare janë publikuar disa skandale në lidhje me...

Pse e ke blindu Shkodrën si me ken në gjak…/ Komediani thumbon Ramën

Aktori i njohur i humorit Julian Deda ka thumbuar kryeministrin Edi Rama lidhur me masat e sigurisë të vendosura ndaj tij, gjatë vizitës në Shkodër. “Ed, ke frikë prej shkodranëve? Pse mor burrë e ke...

Alketa Vejsiu publikon pamje nga shtëpia e rrënuar e “Tarameles”, moderatorja merr vendimin e...

“Taramelja” e Piter Panit është kthyer në vogëlushin më të komentuar të rrjetit që prej ditës së parë kur u shfaq në ekran. Fakti që Xheison nuk e shqipton dot shkronjën “K” e ka bërë...

Humbi jetën një orë pasi solli në jetë vajzën/ Gjykata merr vendimin e turpshëm...

Gjykata e Elbasanit ka lënë të lirë dy mjekët që u arrestuan për vde.kjen e 25-vjeçares Rexhina Debrova. Kujtojmë këtu se e reja ndërroi jetë pasi solli në jetë vajzën e saj. Por, mjeku kardiolog,...

Përlot bashkëshorti i 25 vjeçares që vd.iq pas lindjes: Kur Alea të jetë 1...

‘Si do ia festoj unë vajzës ditëlindjen?”, këto ishin fjalët prekësë të Algert Debrovës, bashkëshortit të Rexhina Debrovës, e cila humbi jetën dy ditë më parë, 1 orë pasi solli në jetë foshnjën e...

I dashuruar marrëzisht me vendin tonë/ Ky është i riu nga Amerika që la...

James Leithart është emri i 28-vjeçarit nga Shtetet e Bashkuara, i cili la qytetin e Nju Yorkut për të jetuar në Shqipëri. I riu nga Amerika jeton në qytetin e Pogradecit. Ai thotë se e...

Itali, shuhet në aksident 16-vjeçarja shqiptare

Një aksident tragjik ndodhi pasditen e së hënës në Pordenone të Italisë fqinje, viktimë e së cilës mbetën dy të rinj, 16-vjeçarja Elisa Pitussi, me origjinë nga qyteti i Durrësit dhe Catalin Fendic, një...

5 të arrestuar për grabitjen në Rinas, Rama: Policia po flet përditë me rezultate...

Kryeministri Edi Rama reagoi pas arrestimit të një tjetër të dyshuari si autor i grabitjes në Rinas. Me anë të një postimi në Twitter, kreu i qeverisë u shpreh: “Arrestohet edhe një autor tjetër i...

Te fundit