Ben Blushi zyrtarizohet si Drejtor i Përgjithshëm në Top Channel

Nga sot Ben Blushi do të jetë Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel. Lajmin e ka dhënë vetë Presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve të...

Kontratat për ujin, shtyhet me një muaj afati për konsumatorët familjarë

Zgjatet edhe me një muaj afati për konsumatorët familjarë për të formalizuar marrëveshjen me ndërmarrjen e ujësjellësit e kanalizimeve. Ministri Damian Gjiknuri deklaroi se afati shtyhet deri më 28 shkurt. Ndërkohë më 1 shkurt do të...

Shqipëria në pikën kritike, mesazhi i fortë i eurodeputetes Fajon

Eurodeputetja Tanja Fajon ka paralajmëruar qeverinë shqiptare të marrë masa konkrete për t’u siguruar shtetasve shqiptare të ardhmen në vendin e tyre dhe të mos largohen për të kërkuar azil në vendet e Bashkimit...

Detektive femër! Çfarë sikletesh kanë shqiptarët, nga tradhëtia tek frika nga përgjimet

Shkënda Lili e ka pëlqyer gjithnjë si punë dedektiven private edhe nga fakti që ka formim studimor në fushën e ligjit dhe nga ana tjetër, edhe të avokatisë, gjë për të cilën e aspiroi...

“Merrni pjesë për të fituar deri në 25,000 dollarë”, Ambasada Amerikane shpall fondin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka publikuar një njoftim për të interesuarit për programet e shkëmbimit me DASH. Kështu me anë të një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook ambasada ju fton që të...

Zyrtarët që do t’u kontrollohet pasuria në 2018/Lista e plotë

Krerët më të lartë të shtetit dhe politikës shqiptare do t’i nënshtrohen një kontrolli të plotë dhe të thelluar, për vërtetësinë dhe saktësinë e deklaratave të pasurive, të dorëzuara në vite të ndryshme kalendarike,...

KQZ-ja hap thesin, sa para do të marrin partitë për 2018-tën

Plot 190 milionë lekë të rinj nga buxheti i shtetit do tu shpërndahen të hënën 6 partive politike si mbështetje financiare për vitin 2018. Vendimi do të merret nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa zbardhet...

Foto-video/ Gryka e Rugovës, një fundjavë në Alpe

Kur vendosëm të nisemi për një fundjavë në Bogë të Rugovës iu referuam Google Maps, ku shënonte se nga Tirana në Bogë udhëtimi zgjat mbi 6 orë, shto këtu edhe ndalesat, 7 orë udhëtim!?...

Opinion / Kriza aktuale si krizë besimi

GJERGJ META Pas Luftës së Dytë Botërore, nuk mendoj se shoqëria njerëzore në tërësinë e saj ka kaluar ndonjë krizë më të madhe sesa kjo e viteve të fundit. Edhe pse rënia e murit të...

Edhe Vetingu do ti jap rezultatet në Shkurt, e thotë ministrja Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në kuadër të takimeve me bazë qarku dhe platformës së  bashkëqeverisjes me qytetarët e zakonshëm, zhvilloi vizita pune në institucionet e varësisë të qarkut Fier. Gjonaj mes të tjerave ka...

Te fundit