Lufta me derën e Kryeministrisë në foto

Mijëra protestues të ardhur nga e gjithë Shqipëria shprehën revoltën e tyre ndaj qeverisë ditën e shtunë. Objektivi kryesor i sulmit ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla...

Pamje të dhimbshme, protestuesit në gjendje të rëndë të shtrirë në trotuar nga gazi...

Protestuesit e thirrur sot nga opozita për të protestuar kundër korrupsionit dhe për rrëzimin e qeverisë janë përballur me një situatë të rëndë për shkak të gazit lotsjellës. Gazetari Erjon Skëndaj i vendosur në Bulevard,...

Berisha reagon për protestën dhe jep një mesazh të fortë për kryeministrin Rama

Lideri shpirtëror i Partisë Demokratike, Sali Berisha doli para mikrofonëve për të dhënë edhe reagimin e tij zyrtar mbi situatën në protestën e opozitës. Berisha theksoi se policia provokoi protestuesit dhe përdori një retorikë të...

Fotolajm/Kjo është pjesëmarrja në takimin e Ramës 30 minuta para takimit

Kryeministri Rama ndodhet ne Vlore ku do te mbaje ne oren 11 nje takim me qytetaret ne kuader te takimeve “Bashkia qe duam”. Kjo eshte pjesemarrja 30 minuta para fillimit te takimit, ku sic duket...

Avokati i gjyqtarit që iu gjetën euro dhe fishekë në shtëpi: Do të kërkojmë...

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha realizoi një intervistë me avokatin e gjyqtarit të Apelit Vlorë, Skënder Damini, i cili u shoqërua në polici pasi iu gjetën në banesë 17 000 euro dhe disa...

“Air Albania” drejt nisjes së fluturimeve

“Air Albania” po shkon drejt nisjes së fluturimeve. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se është arritur marrëveshja financiare me “Turkish Airline”. “Është punuar për të kaluar fazën e trajnimeve, për të konsoliduar fazën e...

Arratiset gjyqtari Petrit Aliaj. Policia në Vlorë nuk gjen gjyqtarin që lehtësoi Dritan Dajtin

Shtëpitë e gjyqtarëve Skënder Damini dhe Petrit Aliaj u kontrolluan gjatë kësaj të premteje nga grupi operacional special. Gjykata e Apelit Vlorë është e mbyllur dhe burime për Top Channel konfirmojnë se policia ende nuk...

Kur shqiptarët e mbushin dyshemenë me dollarë… (Video)

Shqiptarët jashtë vendit të cilët janë pozicionuar në punë të mira dhe marrin rroga të larta, gjithnjë na lënë gojëhapur me mjetet e tyre të shtrenjta apo pasurinë që zotërojnë. Një video mjaft interesante...

Ngjarjet drit.hëruese të pashpjeguara që kanë ndodhur në Shqipëri

Janë disa gjëra interesante që kanë ndodhur në Shqipëri që si duket do të mbesin të tilla përgjithmonë, sepse askush nga shqiptarët që kanë folur për to nuk kanë arritur të japin diçka konnkrete,...

Gratë shqiptare të parat në botë për të marrë para borxh

Sipas një raporti të Bankës Botërore, gratë shqiptare renditen të parat në botë për të marrë para borxh. Në këtë raport janë marrë në studim vendet ish-komuniste të Europës. Raporti tregon se rreth 58% e...

Te fundit