Kontrabandë me naftën, arrestohet 37 -vjeçari

Një 37 vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi iu gjetën 278 litra naftë, sasi e dyshuar si e kontrabanduar nga Maqedonia e Veriut. 
I ndaluari është I.S, 37 vjeç, banues në Libonik,...

Tentuan të trafikonin drejt Gjermanisë 20 vjeçaren, arrestohet 1 person, 2 në kërkim

Një person u arrestua dhe dy të tjerë u shpallën në kërkim pasi tentuan të trafikonin në Gjermani një shtetase 20-vjeçare, me qëllim për ta shfrytëzuar për prostitucion. Policia e Tiranës në bashkëpunim...

25-vjeçarja humbi jetën pas lindjes, familjarët “shp.ërthejnë” në lot e britma në spital 

Një ditë më parë 25-vjeçarja Rexhina Debrova humbi jetën vetëm 1 orë pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. Pas kësaj ngjarje nga policia u arr.estuan mjeku kardiolog Mehmet Ibraj dhe ai...

Prona me vlerë 40 milionë euro në Lezhë. Krimet e Rënda sekuestrojnë pasurinë e...

Një sipërfaqe prej 300 mijë metra katrorë në bregdetin e Lezhës dhe disa apartamente në plazh, prona të ish-deputetit Arben Ndoka, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ditën e sotme. Sipërfaqet...

Lezhë, kishës i vjedhin kambanën. Hajdutët kanë hedhur nga lartësia 380 kg bronz

I ka rezistuar sistemit komunist, por nuk i ka rezistuar dot grabitësve kësaj here. Ky është fati i kambanës së Kishës së Shën Mëhillit në Kashnjet të Lezhës. Kambana prej bronzi dhe me një peshë...

SHEFI I POLICISË NGACMON SEK.SUALISHT VAJZËN 15 VJEÇARE: HAJDE HYP NË MAKINË (NËNA RREFEN...

Një nënë denoncon një shef policie nga Malësia e Madhe i cili ka ngacmuar sek.sualisht vajzën e saj 15 vjeçare. Nëna nuk identifikohet por rrëfen për newsbomb.al gjithë tmerrin e përjetuar ndërsa pohon se familja...

“Më pa dhe më qeshi me ironi pas sek.sit me motrën”, Cani rrëfen si...

Detaje të tjera rrëqethëse janë zbuluar nga vra.sja që tronditi opinionin publik disa ditë më parë në fshatin Bastar i Mesëm. Vik.time i një kri.mi pasioni mbeti 35-vjeçari Arben Gjeci, teksa autori Esat Cani, 31...

“Unë i thashë ‘Mos është gjë lesbike shoqja?’”, rrëfimi i Kasemit në gjykatë për...

Fadil Kasemi u dënua me bur.gim të përjetshëm ditën e sotme nga Gjykata e Kri.meve të Rënda për vra.sjen e ish-bashkëshortes së tij gjyqtare Fildes Hafizit. Ai përmendi fëmijët e tij në seancën gjyqësore dhe...

Pak ditë më parë lindi fëmija i tetë, familja në mesin e skamjes apelon...

Pak ditë më parë rasti i Rozina Kurtit nga fshati “Drita” në Njësinë Administrative Baz në Bashkinë e Matit, mori vëmendjen e të gjithëve pasi u dërgua me helikopter drejt Tiranës për të lindur...

Kapja e Balilit, reagon ambasada e SHBA: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë ka përshëndetur arrestimin e një prej personave më të kërkuar nga autoritetet shqiptar, Klement Balilit, i cilësuar edhe si Escobari i Ballkanit. “Ne përgëzojmë Policinë e Shtetit dhe agjensitë ligjzbatuese partnere...

Te fundit