Ka diçka që nuk shkon me këto foto/ Vetëm 1 në 3 njerëz e...

Ju mund të dyshoni për një modele që nuk ka rrudha, por ndoshta keni më pak gjasa të vendosni kur një qen u shtua në një foto ose kur u hoq një birrë. Këto...

Këshilla thelbësore për kujdesin e lules më të brishtë, orkidesë; ja çfarë duhet të...

Orkidea është një lule e brishtë e cila pa kujdesin e duhur mund të vyshket shumë shpejt. Nëse së fundmi keni marrë një dhuratë të tillë, ose thjesht e keni blerë për t'i shtuar...

E pabesueshme çfarë tregon forma e gishtave të këmbës për personalitetin tuaj

Gishti i madh: Shikoni gishtin tuaj të madh dhe vini re se është shumë më i gjatë se të tjerët? Nëse po, kjo do të thotë se ju jeni shumë të zgjuar dhe kreativë...

Një specie e re po ‘pushton tokën’, alienët po çiftëzohen me njerëzit dhe po...

Alienët po kolonizojnë tokën, duke u çiftëzuar me njerëzit për të prodhuar një specie të re hibride. ‘Hibridët’ e gjeneratës së re janë duke ecur mes nesh pa u vënë re, ka thënë profesor...

Nëna 70 vjecare lind dy binjakë – por 6 vjet më vonë ajo pranon...

Në vitin 2008, në moshën 70-vjeçare, Singi lindi Akashvani dhe Barsaat nëpërmjet operacionit cezarian, pasi kishte duruar tetë muaj dhimbje të forta. Binjakët kanë lindur të parakohshëm dhe që të dy (vajza dhe djali)...

Thellohet skandali i abuzimit me hormone, fermerët lushnjarë «Brenda 10 orësh, marrim 23 tonë...

Javët e fundit, në redaksinë e “Fiks Fare” kanë mbërritur dhjetëra ankesa dhe foto për cilësinë e domateve. Sipas tyre, domatja është e pakonsumueshme, pasi fermerët përdorin hormone. Nisur nga këto ankesa, gazetarët e këtij...

23-vjeçarja mbetet e paralizuar pasi kërciti qafën; mjekët e përshkruajnë si veprimin më të...

Kërcitja e qafës mund të duket e padëmshme, por për një grua kjo rezultoi fatale, pasi e la pjesërisht të paralizuar. Natalie Kunicki, me profesion infermiere në Londër do të ndjente se kërcitja e qafës...

Komplikacioni vde kjeprurës! Çfarë është embolia pulmonare që i mori jetën 25 vjeçares nga...

Dy mjekë janë ndaluar nga policia pas vdekjes së Rexhina Debrovës në Maternitetin e Elbasanit disa minuta pasi kishte lindur fëmijën. Mjekët deklaruan në polici se pacientja kishte patur komplikacione të forta pas lindjes, siç...

“Alienët vizituan Tokën dhe do ta bëjnë sërish” – FOTO

Konspiracionistët besojnë se disa monedha të gjetura së fundmi në Egjipt provojnë se jashtëtokësorët kanë vizituar Tokën në të shkuarën dhe jo vetëm kaq. Sipas tyre, monedhat jo vetëm që e provojnë këtë, por janë...

Lindën të ngjitura, pas operacionit ndihen normale, edhe pse…

Kendra dhe Maliyah Herrin ishin 4 vjeçe kur u ndanë nga njëra-tjetra, në një operacion i cili zgjati 26 orë. Mjekët druheshin se binjaket do të mbijetonin pas një operacioni të tillë pasi kishin lindur...

Te fundit