Njihuni me “Fshatin e hajdutëve të politikës”, blloku i shumë vilave të bardha, blerë...

Vetëm 4 kilometra larg Tiranës në Petrelë, paralel me rrugën, ku vetëm ministri dhe drejtori i LSI vodhi 52 milionë euro e u lirua, pasanikët e bërë të tillë me lekë krimi e korrupsioni...

Ku punojnë femrat që tradhtojnë më shumë? Ja lista e 10 profesioneve të grave...

Një studim me 5658 femra ka treguar se kush janë tradhtaret më të mëdha. Përdoruesit e një faqe për takime, ku preferohet edhe nga të martuarit kanë nxjerrë të dhëna për profesionin e klienteve...

Ndodh vetëm një herë në 823 vjet! Ja pse Dhjetor i 2018-s do të...

Dhjetori i këtij viti do të jetë i veçantë, pasi do të shohim një fenomen që nuk kemi për ta parë sërish në jetën tonë. Për herë të parë në jetën tonë do të shohim...

Nusja martohet me “dhëndrin” e vdekur në varreza

Një grua e re ishte tejet e dashuruar ndaj të dashurit të saj saqë u "martua" me të në momentin që kishte vdekur para se prehej në banesën e fundit. "Ceremonia e dasmës" u mbajt...

Shkencëtarët japin alarmin: Po na humbet nata

Në një studim të disa fotografive të Tokës gjatë natës është zbuluar se drita artificiale po bëhet më e shndritshme dhe po zgjerohet më shumë nga viti në vit. Ekspertët thonë se “humbja e natës”...

3 shenjat e horoskopit që i ruajnë paratë si sytë e ballit

Sa herë e keni dëgjuar nga prindërit, kryesisht nga mamaja shprehjen ”I bëre lekët rrush e kumbulla, si nuk kursen një çikë” ! 1, 10 apo qindra herë ? Mesa duket kjo këshillë është...

Kaq shumë dhimbje, babai shoqëron të bijën në altar para se të vdiste nga...

Sakrificat e prindërve për fëmijët janë të pamatshme. Edhe një sëmundje e rëndë si kanceri në mëlçi nuk e ka ndaluar një baba nga Filipinet, ta shoqëronte të bijën në altar. Pedro Villarin, 65 vjeç,...

Vritet më në fund leopardi që u mori jetën 21 njerëzve

Mediat indiane raportojnë se një leopard i konsideruar si i “tmerrshëm” u vra në pyjet pranë Nju Delhi. Kafsha e bukur por vrastare, u kishte marrë jetën 21 vetëve vetëm në tre vjet. Autoritetet thanë...

Nëse hani hudhër me mjaltë për shtatë ditë, ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj! Shkenca ka filluar të zbulojë atë çfarë gjyshja juaj tashmë e dinte; hudhra mund të...

Shqiptarët ëndërrojnë Amerikën pa ditur çmimin. Rrëfimi prekës i emigrantes e kthyer pas 20...

Nga Aneta Mihali Xhiku Pas 20 vjet emigrimi, diç kam mësuar për dhimbjet e shpirtit nga vetmia dhe çrrënjosja. Shqiptarët ëndërrojnë Amerikën, pa ditur çmimin emocional, shëndetsor, familjar, profesional e shoqëror që duhet paguar për...

Te fundit