Nje fotograf postoi foton e mjekut që flinte në punë por nuk e priste...

Një fotograf meksikan ka postuar një fotografi të një mjeku te cilin e ka zene gjumi në punë,për ta sulmuar atë. Papritur, posti terhoqi vemendjen e mjekëve në mbarë botën,te cilet postuan fotografi të...

Zë më të bukur se të këtyre djemve shqiptar nuk keni dëgjuar

Shumë njerëz gëzojnë talent në fusha të caktuara, por shumë pak prej tyre arrijnë të zbulojnë brenda vetes se çka mund të bëjnë nëse gjithë atë energji e nxjerrin jashtë, shkruan GazetaBlic. E kështu po...

Parashikimi i horoskopit, datë 24 shtator 2018

DASHI Venusi do mbizotërojë në jetën e të gjithë atyre që janë në çift. Humori do jetë shumë i mirë dhe bashkëpunimi do të forcohet. Disa do kalojnë edhe në një etapë më konstruktive. Edhe pse financat...

Mendoni se jeni i zgjuar? Nëse u përgjigjeni saktë këtyre pyetjeve, atëherë jeni një...

Për njerëzit inteligjentë, disa kuice janë shumë të lehta për t’u gjetur zgjidhjen. Më poshtë keni 5 pyetje të thjeshta të cilat sfidojnë mendjen tuaj. Përpiquni të gjeni përgjigjen e tyre dhe më pas, shkoni...

VIDEO….Një i moshuar kishte orë në rrugë duke u përpjekur të shiste ëmbëlsirat. Kur...

Për fat të keq, sa më shumë kohë kalon aq më shumë njerëz duket të bëhen të pandjeshëm, vlerat humbasin, ndjeshmëria dhe solidariteti janë të pakta dhe, në fakt, pikërisht këto veprime na bëjnë...

Femrat që qëndrojnë beqare për periudha të gjata kohore përfundojnë më të lumturat

Ndoshta ato nuk janë mësuar të jenë ‘të dashurat e dikujt’. Ndoshta ato ishin të vetme gjatë gjithë jetës së tyre. Ndoshta ato patën një ish që i braktisi, dhe asgjë serioze më pas. Ose,...

Na vjen keq! Frutat i keni ngrënë gabim gjatë gjithë kohës, mësoni rregullin e...

Edhe frutat kanë kohën e tyre të caktuar se kur duhen ngrënë. Deri më sot ishit mësuar me idenë që pas ushqimin duhet të hanit frutat por keni qenë gabim. Nutricionistët këshillojnë që në mëngjes...

Foshnjës shqiptare i vënë emrin e çuditshëm, habiten gjermanët

Përzgjedhja e një çifti shqiptar për emrin e vajzës së tyre ka habitur jo pak gjermanët. E vogla mori emrin Krefelda, një emër ky i qytetit Krefeld, ku erdhi në jetë. Prindërit e foshnjës janë...

Video/ Kamerat e sigurisë kapin “trenin fantazmë” në stacion

Këto pamje të kapura nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur një “tren fantazmë” mbërrin në një stacion hekurudhor në Kinë. Stafi i sigurisë shtangu kur vuri re siluetën e një treni, i cili mund...

Kjo erëz që e keni në shtëpi shkatërron qelizat e kancerit dhe parandalon sulmet...

Speci i kuq djegës është përdorur për të shtuar aromën, ngjyrën dhe shijen në gatime. I preferuar ose jo, speci i kuq djegës ofron shumë përfitime shëndetësore. Së pari, ju duhet të dini se pluhuri...

Te fundit