Si të ngjyrosni vezët në mënyrë natyrale – Metoda pa kimikate

Ndër traditat më të dashura për fëmijë e të rritur është edhe ngjyrosja e vezëve shumëngjyrëshe. Kjo traditë ka një origjinë shumë antike dhe zakonisht përdoret në raste festash, por jo vetëm. Në Romën e...

Nuk jua merr mendja, Duket si një çun i ri por ja sa vjeç...

Hoxha i Tiranës, Elvis Naçi është bërë mjaft i njohur vendet shqipfolëse. Ai është kthyer tashmë në një burim shprese për shumë shqiptarë. Paraqitja e tij, e tregon si një djalë energjik, megjithatë moshën e vërtetë...

Histori suksesi, njihuni me mjekun shqiptar që u vlerësua si më i miri nga...

Jemi njohur me histori suksesi në fushën e artit dhe politikës, por edhe mjekësia nuk mbetet pas. Historia e radhës e suksesit është shënuar pikërisht në këtë fushë, ku shqiptari Vasil Pema, i cili...

Sheh gruan plakë apo vajzën e re? “Piktura e moshës” që zbulon sa vjeç...

Sipas studiuesve, grupmosha juaj mund të përcaktohet nga mënyra se si e interpreton këtë imazh, që në herën e parë: Po sheh gruan plakë apo vajzën e re? Piktura që zbulon moshën sa vjeç...

Gjeni se cili prej fëmijëve në foto është vajzë dhe zbuloni çfarë do të...

Mund t’ju duket një test i thjeshtë, por që zbulon disa tipare të personalitetit tuaj. Në këtë fotografi shikoni 4 fëmijë, secili me një germë përfaqësuese. por pyetja është: “Cila prej tyre është vajzë?”. Pa...

Humbi djalin në moshën 3-vjeçare, babai shkruan 10 rregullat “e shenjta” që emocionuan të...

Richard Pringle nuk e kishte imagjinuar kurrë që një ditë do të detyrohej t’i thonte lamtumirë djalit të tij 3-vjeçar Hughie. E dinte mjaft mirë që mjekët nuk mund të bënin më asgjë, e dinte...

Martohet me 71 vjeçarin, 23-vjeçarja: Ishim të destinuar për njëri-tjetrin

Një vajzë 23-vjeçare nga Filipinet është martuar me një pensionist britanik 48 vite më të madh se ajo. Të gjithë kanë vënë në dyshim martesën e tyre, por Lorie fe Dales shprehet se janë...

Habisin shkencëtarët zviceran, zbulojnë se mjekra e burrave ka baktere dhe mikrobe që përbëjnë...

Disa shkencëtarë zviceranë kanë kryer një studim së fundmi dhe kanë arritur në përfundimin se mjekra e burrave përmban më shumë baktere se sa qimet e qenve. Mësohet se pasi kanë analizuar disa mostra marrë...

Nga më naivët tek tinëzarët e lindur, zbuloni si e klasifikojnë astrologët shenjën tuaj...

Shenja e zodiakut është si një dritare e personalitetit që zbulon tiparet më të fshehta të karakterit të një personi. Të paktën kjo është ajo çfarë mendojnë astrologët dhe ata që besojnë në parashikimin...

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë...

Një alternativë interesante ndaj shenjave të zodiakut dhe domethënies së tyre, është data juaj e lindjes. Pikërisht, numerologjia e datës suaj të lindjes, pavarësisht muajit kur keni lindur, mund të zbulojë llojin e personalitetit...

Te fundit