Nga më naivët tek tinëzarët e lindur, zbuloni si e klasifikojnë astrologët shenjën tuaj...

Shenja e zodiakut është si një dritare e personalitetit që zbulon tiparet më të fshehta të karakterit të një personi. Të paktën kjo është ajo çfarë mendojnë astrologët dhe ata që besojnë në parashikimin...

Më thuaj në çfarë date ke lindur, të të tregoj çfarë do të thotë...

Një alternativë interesante ndaj shenjave të zodiakut dhe domethënies së tyre, është data juaj e lindjes. Pikërisht, numerologjia e datës suaj të lindjes, pavarësisht muajit kur keni lindur, mund të zbulojë llojin e personalitetit...

A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

Në pjesën më të madhe të botës, unaza e martesës mbahet në gishtin e katërt të dorës së majtë.   Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt...

Historia interesante si kjo grua fitoi 1 milonë dollarë

Një grua e Karolinës së Veriut është për 1 milion dollarë më e pasur, falë nënës së saj të vjetër.   Lourell Leak thotë se nëna e saj ishte në gjumë gjatë lojës së javës së...

Ju bien flokët? Kjo gjë paralajmëron këto probleme

Problemi i rënies së flokëve mund të bëhet serioz ndaj bëni mirë të kuptoni shkakun që fshihet pas tufavë të flokëve që gjenden thuajde kudo ku jeni dhe ju. Nuk mund t’i stiloni flokët çdo...

Të preferuarat e të gjithëve, këto makarona janë të rrezikshme për shëndetin

Një eksperiment në ‘Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetsit’ nga Dr. B. Kuo ka nxjerrë një rezultat shumë të frikshëm. Të gjithë i njohim makaronat Noodles të cilat janë zgjidhja përfekte kur duam të hamë diçka...

Nga dorezat te plumbat, gjërat më të çmendura që mjekët gjejnë brenda pacientëve (FOTO...

Mjekët dhe profesionistët mjekësorë kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura, që ata gjejnë në trupat e njerëzve. Në fotogaleri mund t'i gjeni objektet që iu lenë pa mend.

Njihuni me tre shenjat e HOROSKOPIT që do të kalojnë prillin më të tmerrshëm...

Na duket neve apo edhe 2019-ta po fluturon shpejt si vit? Dhe ja ku jemi në muajin Prill. Tre shenja zodiakale do të kenë muajin më të keq për këtë vit. Por, universi nuk...

Pse njerëzit e martuar duken njësoj me kalimin e viteve? Ja çfarë thotë studimi...

Nëse shihni një çift që duket gati njësoj, mos u habisni pasi është një gjë e natyrshme. Sipas “PLOS Genetics” çiftet kanë të njëjtën origjinë, pra ata kanë qenë të ngjashëm shumë kohë më...

Humbi djalin në moshën 3-vjeçare, babai shkruan 10 rregullat “e shenjta” që emocionuan të...

Richard Pringle nuk e kishte imagjinuar kurrë që një ditë do të detyrohej t'i thonte lamtumirë djalit të tij 3-vjeçar Hughie. E dinte mjaft mirë që mjekët nuk mund të bënin më asgjë, e...

Te fundit