Realiteti perballe numrave te Rames

1. Kemi pedagog qe marrin para per provime 2. Kemi rektor qe merr 11 paga 3. Kemi doktor shkencash pa shkolle te mesme 4. Kemi zero fonde per kerkim shkencor 5. Universitetet e Shqiperise jane te fundit ne...

Treni i ri i linjës Tiranë-Durrës, ja sa do të jetë çmimi i biletës

Çmimi i biletës së udhëtimit në linjën e re hekurudhore Tiranë-Durrës do të jetë 1-1.2 euro. Gjithçka u bë me dije nga zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli gjatë diskutimit të projektligjit...

FA i bashkohet nismës së Bashkisë Tiranë për mbjelljen e 2 mijë pemëve në...

Pjesëtarë të Forcave të Armatosura iu bashkuan aksionit të Bashkisë Tiranë duke mbjellë fidanë të rinj pranë liqenit Liqenit të Vaqarrit për pasurimin e hapësirave të gjelbra të kryeqytetit. Drejtori i Agjencisë së Pareqeve dhe...

Erdogan, thirrje SHBA-ve: “Ndërhyni ose do t’i spastrojmë”

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, tha se SHBA-të duhet t’i largojnë trupat kurde nga qyteti i Manbixhit, në Siri, përndryshe do të futen forcat turke dhe to t’i spastrojnë. Erdogani e dha këtë deklaratë të...

Me lot në sy, 10 vjeçarja i kërkon ‘babagjyshit’ të lirojë prindërit e saj...

Fëmijët që shihni në këto pamje, janë të çiftit Leonora dhe Euglen Dushku. Prindërit e tyre prej 9 muajsh janë arrestuar në kuadër të një megaoperacioni që goditi shtatë grupe kriminale, që dyshohet se...

“Lahuta nuk është shqiptare por serbe”, avokatja thirrje ministres Kumbaro: Ku je?

Një shkundje të Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro ka ardhur nga avokatja Mirela Çela Jorgo. Ajo teksa ka publikuar lajmin se, lahuta është vlerësuar sipas UNESCO-s, si një vegël e muzikës tradicionale serbe, e...

LAJM I FUNDIT/ Kishte humbur prej 3 ditësh, gjendet shëndoshë e mirë vogëlushi nga...

Frenkli Vokli, një vogëlush 7 vjeçar ishte zhdukur që prej ditës së shtunë të datës 1 dhjetor 2018 në lagjen 13 të Durrësit. Sot është konfirmuar se Frenkli është gjetur shëndoshë e mirë në shtëpi. Newsbomb.al...

“Tradhtari’ Pirro Dhima ben deklaraten e forte: Grekët janë ra.cistë, ja ç’do më bënin...

Pirro Dhima, djali nga shqiptar nga Himara ka një histori sa të lavdishme aq edhe të mbushur me akuza. Edhe pse shqiptar, ai zgjodhi të përfaqësojë Greqinë në Peshëngritje, madje i dha këtij shteti 3...

Incident tek “Unaza e Re”, shoferi “acarohet” dhe hyn mes për mes turmës

Është mbajtur ditën e sotme një tjetër protestë e banorëve të "Unazës së Re". Edhe pse sot nuk kishte tensionim me policinë, për të përkeqësuar situatën mendoi një shofer. Ai kaloi mes për mes turmës që...

“O kryeministër po mua lopa më bëri?” Protestuesja e plagosur tregon cfare i beri...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar dje policët e plagosur gjatë protestës së banorëve të “Astirit” para Kuvendit. Mirëpo në Spitalin e Traumës ka pasur edhe qytetarë të cilët u plagosën gjatë përplasjes me policinë. Një prej...

Te fundit