Katër sekretet që milionerët ua mësojnë fëmijëve të tyre, bëni mirë ti kini parasyshë

Shumica e prindërve nuk është se merren me mësimet financiare kur është fjala për leksionet e jetës që ua trashëgojnë fëmijëve, por siç duket prindërit e pasur e bëjnë krejtësisht të kundërt.     Ky është vetëm...

Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur...

Ndjen xhelozi Kur njerëzit janë në lidhje të shëndetshme i besojnë partnerit dhe nuk i japin shumë hapsirë xhelozisë. Nëse nuk mund ta bësh këtë, atherë nuk je e dashuruar, je thjesht e varur emocionalisht.     Ke...

Më puth tani, budalla… Një artikull që duhet lexuar

Adhuroj këto lajme: “ Të puthesh i bën mirë shëndetit”. Për shembull, mbas një kërkimi elementar në internet, zbulova se një grup mjekësh dhe studiues gjermanë, kanë treguar që kush puth partnerin në buzë,     çdo...

Shtatë gjërat që mund t’ju ndihmojnë të kuptoni nëse marrëdhënia që keni është e...

Ne të gjithë ndoshta kemi dyshime në lidhje me marrëdhëniet tona herë pas here. Mirëpo, si mund ta kuptojmë nëse marrëdhënia jonë është e fortë?     Si mund ta dimë nëse ky person është pikërisht ai...

20 gjëra që vajzat inteligjente i kanë kuptuar para të gjithëve

Dashuria nuk është e lehtë për ju.     Ju shpesh ndiheni të vetme dhe të keqkuptuara nga bashkëmoshatarët tuaj. Kur takoni dikë “me të njëjtën gjatësi vale”, ndjeheni të befasuara.     Keni vështirësi në lidhje me njerëzit, dhe...

6 gjëra që duhet t’i mbash të fshehta, sipas të urtëve nga Lindja

Popujt e lashtë zotëronin mençuri të pakrahasueshme. Shumë nga zbulimet dhe mësimet e tyre kanë mbijetuar deri më sot dhe kjo nuk është rastësi… Ja disa prej atyre që na kanë lënë të urtët...

Donatella Versace këshillon femrat: Nuk duhet të visheni në harmoni me moshën!

Për veten thotë që në shpirt ndihet e re, është e sigurt për dukjen e vet dhe kjo është arsyeja përse ka vendosur që kurrë të mos ndalojë të bartë mini-funde     Dhe derisa shumica e...

5 vendimet që duhet t’i merrni para moshës 30-vjeçare

Të 20-tat e hershme dhe ato të vonshme janë periudha më e bukur në jetën e njeriut – ti je i ri dhe plot energji por njëkohësisht më i pjekur dhe më i ditur...

Zgjidh një buqetë dhe zbulo se çfarë do të të sjellë pranvera

Pavarësisht faktit se ditët e para të pranverës janë ende të ftohta, shpirti yt ka brenda vetes ngrohtësi dhe gëzim. Gjithçka përreth nis të zgjohet pas dimrit të gjatë.     Sot, të propozojmë një test që...

Është vetëm 6 vjeç, ka lindur i verbër dhe di të luajë në piano!

Një histori shumë e bukur vjen nga Shtetet e Bashkuara ku një vogëlush u bë viral prej mënyrës se si luan në piano.     Ai është vetëm 6 vjeç, ka lindur i verbër, por kjo nuk...

Te fundit