Njerëzit që martohen në moshën 23-32 vjet, jetojnë më gjatë

Një skuadër studimi e Universitetit të Minnesotas ka zbuluar se personat të cilët janë pozitivë, kanë lidhje të hershme që kanë rezultuar me martesë, deri në moshën 32 vjeçare, pas kësaj moshe përjetojnë më...

Njerëzit e “paaftë” janë gjithmonë më të sigurt

Le të ballafaqohemi me këtë, pyetje: a jemi qenie njerëzore të aftë për të qenë objektivë për veten tonë dhe për aftësitë tona? Përgjigja e përgjithshme është: jo.     Në veçanti, sa më shumë që dikush...

Gjendet macja e ngrirë në mal, ja si ia shpëtuan jetën

Një mace u gjet e ngrirë dhe pa ndjenja në një mal me dëborë. Ajo u shpëtua nga infermierët.     Macja Fluffy, që jeton në Kalispell, Montana me pronarët e saj, u zbulua të enjten e...

Historia, burri zbulon mashtrimin e gruas pas 21 vitesh

Një 55 vjeçar nuk kishte as idenë më të vogël se ai nuk ishte babai biologjik i tre djemve të tij për 21 vite me rradhë, ndërsa tani do të marrë të paktën 250...

“A të qaj 5 minuta?” Kimikati sjell versionin e tij të videos virale

Vogëlushja Rea u bë shumë e njohur për shkak të një videoje që shihej teksa i kërkonte të ëmës të qante 5 minuta. Ajo duket se po shikon filmin vizatimor “Kali”, ku vuajtjet që...

A e dini se nuk duhet kurrë t’i lani enët kur shkrepëtin

Dihet që në rast stuhie, uragani apo rreshjeve të forta shiu të shoqëruara me vetëtima, gjëja e parë që njerëzit bëjnë është të strehohen. Por gjithashtu e keni dëgjuar që ndriçimi që ato lënë...

Rruga e re ndërkufitare e çiklizmit lidh 8 shtete evropiane, midis tyre Shqipëria e...

Trans Dinarica, një rrugë e re ndërkufitare e çiklizmit, aktualisht lidh Slloveninë, Kroacinë dhe Bosnje dhe Herzegovinën. Duke filluar në luginën Soça të Sllovenisë, pranë Italisë, rruga kryeson në jug përgjatë bregdetit të Adriatikut...

‘Është për të ardhur keq’, Meri tregon pyetjen e shpeshtë që i bëjnë shqiptarët

Astrologia e njohur Meri Shehu ishte e ftuar sot në "Trokit" ku foli mbi shenjat ashendente dhe karakteristikat e tyre.     Gjatë emisionit, Meri zbuloi se shqiptarët kohët e fundit po i bëjnë të njëjtën pyetje.     Meri...

Pesë profesionet që paguhen më së shumti dhe kanë më së paku stres

Së fundmi, ‘Business Insider’ është këshilluar me Byronë e Statistikave të Punës në SHBA, me Rrjetin e Informacioneve Profesionale (databazë e cila i renditë profesionet në një shkallë nga zero në 100, ku numri...

20 fotografi të bukura të kapura në momentin e duhur 

Keto jane fotografite te kapura ne momentin ,kohen dhe vendin e duhur , te cilat do t'iu mahnisin.

Te fundit