‘Kapriçot’ e motit, ja se kur priten reshje intensive të borës

Në vendet kodrinore-malore që nga e hëna(10 dhjetor) do të ketë reshje intensive bore në vendin tonë, ndërsa gjatë javës në vijim temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 gradë celsius kurse ato maksimale...

Harrojeni shiun, përgatituni për surprizat e tjera të motit

Nga e premtja e më tej temperaturat pritet të ulen ndjeshëm. Meteorologët kanë dhënë alarmin se i ftohti siberian do të sjellë ulje të dukshme të temperaturave. Stuhitë e dëborës dhe ngricat pritet që shumë shpejt...

Te fundit