Ndryshojnë përsëri temperaturat, çfarë po ndodh me motin

E premtja sjell rritje me 5 gradë Celcius të temperaturave si dhe do të vijojë me mot të kthjellët. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi...

Gjysma e dytë e tetorit sjell vjeshtën e vërtetë, kur fillojnë ditët me shi

Moti i ngrohtë dhe aspak tipik për vjeshtën do të vijojë të mbetet i tillë edhe për disa ditë. Mëngjeset dhe mbrëmjet e freskëta janë shoqëruar gjatë mesditës me temperatura të larta të cilat...

Te fundit