Nuk jua ka fajin Shqipëria, por njerëzit që ia fusin njëri-tjetrit dhe vetëm shesin...

Nga Anisa Bega Mirë se erdhe në vendin tonë të bukur, Shqipërinë ku të gjithë ankohen, qajnë, ulërasin, ia fusin njëri-tjetrit duke i qeshur në fytyrë, viktimizohen për gjërat më të vogla, etj. Tema më...

I kemi shtuar vite jetës tonë, por viteve nuk u shtuam jetë

Kemi ndërtesa më të larta, por kemi durim më të shkurtër. Kemi rrugë më të gjëra, por kemi këndvështrim më të ngushta. Bëjmë shpenzime më shumë, por pak gjëra na përkasin. Blejmë më shumë...

Me vjen marre që jam Shqiptar! me vjen marre që i takoj ketij kombi!...

Agimi një nga tenorët më me emër në Shqipëri, i ka dhënë lamtumirën përfundimtare vendit tonë për të jetuar në Austrli. Përmes një mesazhi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, tenori i mirënjohur...

Rexhep Selimi: Ma shumë po ikin rinia prej varfërisë, se që kanë ik prej...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se është për keqardhje se si qytetarët e Kosovës më shumë po ikin nga vendi nga varfëria se nga Serbia – raporton Periskopi. Selimi ka thënë se...

Mesazhi i Marin Memës ndaj politikanëve: Sa të thellë i paskeni patur xhepat!

Gazetari i njohur Marin Mema ka publikuar ditën e sotme një shkrim, ku thotë se Shqipëria është një vend se ka çfarë të ofrojë për të gjithë, por mundësitë e saj nuk shfrytëzohen. Sikur të...

“Dreqi e mori, sa të thellë i paskan xhepat”, Marin Mema shpërthen ndaj politikanëve:...

Gazetari Marin Mema, nëpërmjet një postimi në Facebook ju ka drejtuar një thirrje shqiptarëve, për t;ju ndjerë krenarë për veten dhe flamurin e tyre. Mema thotë se meritojmë më shumë si popull, por politikanët...

Uliks Fehmiu: Kam gja.k shqiptar, serb e kroat

Kur i tregova adresën taksistit, ai ma ktheu: “Pih, sa e urr.ej atë adresë!” E pyeta: “Pse?” “Paj, aty jeton ai shiptari, he nënën ia q*sha, dhënët Zoti të jetë shpërngulur në Kosovë”. Ia kthej: “Ai është...

“Nuk mbërrini dot në destinacion, nëse ndaleni për të qëlluar çdo qen që leh”

Urtësi nga Uinston Churchill Duhet guxim që të ngrihesh dhe flasësh; por po guxim duhet të ulesh dhe dëgjosh. E vërteta është e padiskutueshme. Ligësia mund ta su.lmojë, injoranca mund të përqeshë, por në fund ajo...

“Nëna është ajo që mund të zërë vendin e kujtdo, por vendin e saj...

“Zemërmi i nënës është si bora e pranverës. Bie shumë, por shkrin shpejt”. “Nëna është ajo që mund të zërë vendin e kujtdo, por vendin e saj nuk mund ta zërë askush”. “Çdo mbretëreshe ka madhështinë...

Fare nuk lexojmë, e aq shumë flasim dhe shesim mençuri!

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti, në ditën e sotme thekson faktin se sa e rëndësishme është të lexohet sa më shumë e të flitet sa më pak. “Fare nuk lexojmë...

Te fundit