Opozita braktisi tryezën,Veliaj: Idiotët, mendojnë vetëm për by**ën e tyre

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e cilësoi si teatër vendimi e deputetëve të opozitës për tu larguar nga tryeza e Reformës Zgjedhore ditën e djeshme. Veliaj shfrytëzoi një takim me këshillin konsultativ të...

“Nëse kritikon shefin, shpallesh armike”/ Jozefina Topalli “shuplakë” Bashës

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli është nderuar sot me çmimin e Karrierës, nga Universiteti Luigj Gurakuqi. Gjatë fjalës së saj, ish-nënkryetarja e PD-së, njëkohësisht ish-deputete e PD-së, për Shkodrën, komentoi edhe vendimet e kryedemokratit Lulzim...

Berisha: Përgjimet dhe raporti OSBE, ndikuan në vendimin e Budestagut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me vendimin e djeshëm të Bundestagut gjerman për procesin e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Berisha tha se publikimet e përgjimeve nga gazeta gjermane “Bild”, si dhe...

Mësuesi vlonjat bën “për një lek” Ramën: Me ty do hyjmë në BE kur...

Vlora është një nga bastionet e Partisë Socialiste, ku gjithmonë kjo forcë politike ka korrur sukses. Megjithatë jo të gjithë në Vlorë janë të kënaqur me qeverisjen e Ramës. Një mësues i quajtur Ardi Stefa...

Haradinaj flet hapur në Berlin: Thaçi e Rama më bënin më shumë presion se...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se si presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i kanë bërë presion më shumë se Vuçiqi në sy të të gjithëve në...

Samiti i Berlinit, Mediu: Nuk pati asnjë lajm të mirë për Shqipërinë, fajin e...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha se Samiti i Berlinit, ku ishin të ftuar liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk solli asnjë lajm të mirë për Shqipërinë. Sipas tij, qëndrimi i Merkel dhe...

Edita Tahiri: Rama është mësuar t’ua mbyllë gojën ju gazetarëve!

Edita Tahiri, ish-zv/kryeministre e Kosovës, ju drejtua personalisht Alfred Pezës dhe Alban Dudushit duke u thënë se kryeministri Edi Rama “është mësuar t’ua mbyllë gojën ju gazetarëve”. “Po personalizoni çdo gjë në diskutim dhe po...

Përfundimi i Samitit për Ballkanin në Berlin, fitore apo dështim për shqiptarët?

Samiti për Ballkanin i mbajtur në Berlin, nën organizimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe presidentit francez, Emmanuel Macron ka përfunduar. Në këtë takim ka marrë pjesë edhe kryeministri shqiptar Edi Rama. E megjithatë ky...

Open/ Peza: Merkel ka mbështetur hapjen e negociatave me Shqipërinë!

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza, deklaroi në emisionin Open se Samiti i Berlinit ka qenë një ditë e mirë për Shqipërinë. Sipas Pezës, është folur për negociatat e Shqipërisë në BE, ku...

Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, komisioneri Hahn jep lajmin e...

Komisioneri i BE, Johannes Hahn shpreh besimin për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Hahn, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut ka meritur hapjen e negociatave i cili ishte parashikuar për...

Te fundit