E dashura e saj është shtatzënë, kryeministrja e Serbisë do të bëhet nënë për...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç dhe partnerja e saj Milica Gjurgjic janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Mediat serbe shkruajnë se partnerja e Kryeministres është shtatzënë nëpërmjet një fekondimi artificial. Lidhja e...

Gazetari shqiptar: Aleksandër Vuçiq shpesh më flet shqip

Korrespodenti shqiptar nga Serbia, Idro Seferi, ka zbuluar disa detaje në komunikimin mes tij dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, gjatë konferencave për media. “Shumë shpesh presidenti Vuçiq në konferenca krijon interaksion me gazetarë dhe sidomos...

Habit aktori shqiptar: Unë fëmijët nuk i çoj më në shkollë

Aktori shumë i dashur për publikun, i njohur për role të shumta, ku përmendim rolin e Orhanit në serialin “Kafeneja jonë”, Fatmir Spahiu ka dhënë një deklaratë të papritur. Në Kosovë mësimdhënësit janë në grevë...

‘Disa e kanë kishën, disa xhaminë e disa tyrben, por ne duhet të kthehemi...

Dje në fshatin Reçak të Shtimës është përkujtuar 20 vjetori i masa.kres që bëri kthesë në historinë e Kosovës. Smajl Dalipi është një nga banorët që e kujton Reçakun e para njëzetë vitesh, një ditë...

Plaku lëngon në korridor të spitalit, mjekët grevistë nuk e trajtojnë

Derisa mjekët kërkojnë rritje page, pacientët janë ata që vuajnë pasoja. Një rast i tillë ka ndodhur në Emergjencë, teksa një qytetar ka xhiruar një të moshuar i cili rënkon nga dhi.mbjet, por që...

Krizë në qeverinë greke. Emri i ri i Maqedonisë, dorëhiqet Kamenos; Tsipras kërkon votëbesim

Pas 10 ditësh zhvillimesh të vrullshme politike, kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe qeveria e tij vihen para një sprove të re: votëbesimit parlamentar. Shkak për këtë ka qenë votimi i Marrëveshjes së Prespës në...

Tsipras flet hapur: Nëse ndodh ajo gjë, do krijohet Shqipëria e Madhe

Kryeministri grek Alexis Tsipras gjatë një interviste ka deklaruar se dështimi i Marrëveshjes së Prespës dhe një shpërbërje e Maqedonisë, mbart rrezikun e krijimit të Shqipërisë së Madhe. Ai është shprehur kështu: Greqia nuk ka asnjë...

Deputeti serb ben deklaraten e papritur: Shqipëria e Madhe do krijohet

Kreu i komisionit parlamentar të Serbisë për Kosovën, Milovan Drecun thotë se krijimi i Shqipërisë së Madhe është një proces i pakthyeshëm. Sipas tij, kjo do të ndodhë në një formë ose në një tjetër. “Ky...

Jeta e Ardianit po përke.qësohet, prandaj kërkojne ndihmën tuaj, ti’a kthejmë buzëqeshjen

Adrian Maraj, i lindur me 29.03.1991 nga Vrella, Komuna e Istogut, vuan nga Dg NEURALGIA PERSTENS PARETIS THORACIS secravich pp.pectus excavatum. Pas dy operacioneve Ardiani duhet operuar urgjent jashtë vendit për të tretën herë, edhe...

Shpëtuan njerëzit, shqiptarit dhe egjiptianëve u jepet nënshtetësia greke

Shteti grek i ka shpërblyer dy shtetas egjiptianë dhe një shtetas shqiptar, duke iu dhënë nënshtetësinë greke. Dy egjiptianët punojnë si peshkatarë në Nea Makri, të cilët me vetëmohim shpëtuan dhjetëra jetë njerëzish nga zjar.ret...

Te fundit