Supë me limon dhe vezë, më e mira që keni ngrënë ndonjëherë

Një supë e lehtë në përgatitje dhe shumë e ushqyeshme, sidomos për fëmijët. Mund ta gatuani për drekë apo për darkë, sipas dëshirës. Do t’ju shijojë pa masë. Përbërësit: 4 gota lëng pule,2 lugë gjelle makarona...

Harrojeni bakllavanë!!! Kjo është ëmbëlsira që po bën namin në Janar. E bëni në...

Ëmbëlsirat më të mira janë ato të bëra me përbërës të shëndetshëm, sepse përveç të qenit shumë të shijshme, kujdesen për shëndetin e të gjithë familjes. Torta me portokall është opsioni ideal për çdo...

Receta e gjyshes : Si të përgatisni byrek me patate

Ekeni provuar me qepë dhe domate, me gjizë apo me kremviçe. Ai vjen paksa ndryshe, sepse baza është patatja dhe ka një shije vërtet të mrekullueshme, veçanërisht për amvisat të cilat mund të jenë...

Mjaft harxhuat lekë picerive! Ja receta perfekte për brumin e picës, duhen vetëm pak...

A doni të gatuani në shtëpi picë shumë të shijshme? Këtu është receta! Përbërësit: – 600 gr miell; – 15 gr kripë; – 15 g sheqer; – 20 ml vaj luledielli; – 330 ml ujë; –...

Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa bere rrëmujë në kuzhinë)

mund të ishte e pavend pyetja se: A i pëlqeni petullat? Kjo, sepse me siguri që përgjigjja do të ishte po. Por, përveç dëshirës për të ngrënë këtë ushqim të shijshëm, askush nuk e...

Bakllava që deri tani nuk e keni provuar: Shija më e ëmbël me kumbulla...

E kush nuk e pëlqen bakllavanë! Përbërësit: ▪ 2 paketime kore të holla për bakllava, ▪ 1 kg arra të bluara, ▪ 500 g kumbulla të thata, ▪ 1,5 kg sheqer, ▪ 3 qese sheqer vaniljeje, ▪ 1 l ujë, ▪ 1...

Gjeldeti i mbushur dhe mishin e qengjit, Renato Mekolli na tregon recetat e fundvitit

Gjeldeti i mbushur Përbërësit: 1 gjeldet 500 gr mish viçi i grirë 50 gr oriz 1 lugë gjelle mjaltë 100 gr arra të qëruara 100 gr stika të qëruara 2 domate 3 portokaj 5 thelpinj hudhra 3 shkopinj kanellë 2 tufa majdanoz 1 lugë kafeje piper të...

Kjo është receta e vërtetë e sheqerpares turke, do të lëpini gishtat

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment....

Të lëpini gishtat, Pulën me arra si të Përmetit nuk e keni provuar askund...

Kjo është një recetë tradicionale përmetare, shumë e shijshme, që nuk e keni provuar në asnjë vend tjetër. Ajo madje është edhe shumë e thjeshtë në përgatitje. JA RECETA: Përbërësit gjysmë pulë, 2 lugë gjelle miell, 2...

E thjeshtë, e shpejtë dhe me pak përbërës. Boll harxhuat lekë lokaleve, ja si...

Një ëmbëlsirë klasike e mirënjohur dhe e shijshme, por pak persona dinë ta gatuajnë. Përgatitja e krem karamelit mund të bëhet shumë e lehtë nëse ndiqni hapat e kësaj recete fantastike. Përbërësit: – ½ litër qumësht; –...

Te fundit