Divorcohet ish-sekretari i Jashtëm

Ish-sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson dhe bashkëshortja e tij Marina Wheeler kanë bërë të ditur se janë ndarë. Në një deklaratë të përbashkët ata thanë se kanë nisur proceduart e...

Modelja shqiptare, në listën e femrave më të bukura në botë

Cilat janë femrat më seksi në planet? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetje, portali “Web Mag” ka organizuar një klasifikim të jashtëzakonshëm me 12 modele super-seksi.     E reja e këtij klasifikimi është se javët e fundit...

“Shijoni dhe pak lekët që na vodhët dhe na lini të jetojmë”! Këngëtari shqiptar...

Këngëtari i njohur, Elton Deda, ka shpërthyer në revoltë ndaj politikanëve, teksa ka komentuar trazirat e fundit politike në vend. Përmes një mesazhi të shkurtër, këngëtari Deda iu drejtohet të gjithë politikanëve, duke iu kërkuar...

Njëzetë fakte rreth “Titanikut” që na bëjnë të zbulojmë faqe të reja të këtij...

Është e vështirë të imagjinohet, por ka kaluar 20 vjet që nga publikimi i filmit “Titaniku”.   Ka shumë pak njerëz në këtë botë që nuk e kanë parë këtë film dhe shumica e kanë parë...

Si është të jesh babai i një vajze, Eno Popi ka përkufizimin më të...

Liv erdhi në jetë në muajin Maj të këtij viti, me misionin për t'i ndryshuar tërësisht jetën prindërve të saj, Eno Popit dhe Atena Palit. Ata vendosën që ta lindnin vajzën e tyre në...

Ushqehet e zhveshur në veturë(foto)

Ajo është bërë emër i njohur në industrinë e modës, si modele e plotë. Dhe kudo që paraqitet ajo merr gjithë vëmendjen, e përmes një fotoje të publikuar për 4.2 milionë ndjekësit e saj në...

Këngëtarja e njohur jep lajmin e dhimbshëm: Nuk mund të bëhem kurrë nënë

Këngëtarja e njohur Jessie J ka dhënë një lajm të trishtë kur u ngjit të performonte në skenën e “Royal Albert Hall”. Para se të këndonte këngën “Four Letter Word”, këngëtarja 30-vjeçare rrëfeu se...

Ëngjëjt e “Victoria’s Secret” në New York

Ëngjëjt e preferuar nga të gjithë po bëjnë përgatitjet e fundit për shfaqjen e tyre. “Victoria’s Secret Fashion Show” rikthehet në SHBA për të zhvilluar në Nëntor shfaqjen që mbledh modelet më të kërkuara...

Çift edhe në jetë? Anjeza dhe Romeo zbulojnë lidhjen e vërtetë mes tyre

Mbrëmjen e djeshme, moderatorja e dashur për publikun shqiptar Alketa Vejsiu kishte vendosur që të ballafaqonte konkurrentët e spektaklit “Dance with me” me pyetjet më pikante nga rrjetet sociale.Pas perfomancës së moderatores Anjeza Maja...

“Jam nga Shqipëria”, tjetër këngëtare në Greqi zbulon origjinën

Një tjetër këngëtare në Greqi ka deklaruar se është me origjinë shqiptare. 23-vjeçarja Bela Meri, e cila kishte marrë pjesë në X Factor në shtetin grek, tregoi publikisht se është nga Shqipëria, konkretisht nga...

Te fundit