Era Istrefi do të performojë për herë të parë në Dubai

Këngëtarja simpatike Era Istrefi duket se po ngjit shkallët e saj të suksesit. Ajo mori famë pas këngës "Bon Bon". Tashmë ajo është sistematike në daljne e projekteve të reja. Në llogarinë e saj zyrtare në...

Princesha e Britanisë Kate lind sërish djalë

Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton lindi sot djalë, bëri të ditur selia e saj pallati Kensington. Dukesha ka sjellë në jetë djalin e saj në orën 11:01 të mëngjesit të ditës së sotme. Edhe pse sipas...

Dy vite nga vdek ja e Prince, del koleksioni i panjohur i tij

Trashëgimia e këngëtarit Prince, nuk është pasuria e tij e madhe që la. Shumë shpejtë do të dalin edhe fjalët e tij, në poezi e tekste. Paisley Park Enterprises – rrjeti tregtar i pasurisë së Prince...

Ariana Grande thotë: “Nuk kam më lot për të qarë…”

Ariana Grande është rikthyer me një këngë të re për herë të parë që prej sulmit terrorist ku u vranë 22 persona gjatë koncertit të saj në Manchester Arena, vitin e kaluar. No Tears Left...

Këmbanat e kishës bien nën tingujt e muzikës së DJ Avicii

Këmbanat e kishës holandeze kanë luajtur 3 prej këngëve më të njohura të DJ-it me famë ndërkombëtare, “Wake Me Up”, “Without You” dhe “Hey Brother”. Vëllai dhe dy motrat e 28-vjeçarit po organizojnë kthimin e...

Ndalohet hyrja në ShBA/Jeta luksoze e djalit të Tom Doshit.

Tom Doshit dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA. Në bazë të njoftimit të sotëm, deputeti Doshi, bashkëshortja e tij Xhovana Doshi, vajza e madhe Briana Doshi, djali në moshë madhore James Doshi...

Surpriza e Eurovisionit, kënga e Finlandës edhe në gjuhën shqipe

Në edicionin e festivalit europian të këngës Eurovision, mes konkurrimeve të shteteve të ndryshme me këngët të cilat janë prezantuar për publikun, pritet të ketë edhe surpriza. Surpriza e këtij edicioni u prezantua së fundmi...

Fadil Berisha na zbulon një talent të ri në New York, të cilin nuk...

Ai nuk është vetëm fotografi i preferuar i personazheve VIP, shumica e të cilëve kanë nga një kujtim të vyer nga studio e tij, por shpesh ai është një nga promovuesit më të mirë të...

Monika Kryemadhi feston ditëlindjen, surprizohet nga torta me çizme

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi sot feston 44-vjetorin e lindjes. Grupi i të rinjve të LRI, i kishte përgatitur asaj një feste, ku supriza ishte torta prej çizme, që u bë simbol pas gjuajtjes në...

Elvana Gjata sapo publikoi këngën e re, por në disa treva…

Ankthit të pritjes i erdhi fundi! Pasi kishte lajmëruar disa ditë përpara për lançimin e këngës së re, "Off Guard", përmes disa imazheve nga klipi shoqërues, tani erdhi çasti i shumëpritur. Kënga e re e...

Te fundit