Besnik Hasi merr drejtimin e Kombëtares Shqiptare?

Mediat italiane raportojnë se nënshkrimi i një kontrate mes presidentit të FSHF-së Armand Duka dhe teknikut Edi Reja duket e largët, pas shkarkimit të Panuccit. Veç teknikut 73-vjeçar, një tjetër emër që përmendet është dhe...

De Biasi dëshiron të kthehet? Ish-trajneri i Kombëtares bën deklaratën e papritur pas largimit...

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre, një ditë pasi Shqipëria e shkakroi Christian Panuccin nga posti i trajnerit. Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, i cili është i papunë që...

Jo vetëm Edi Reja/ Cilët janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Pasi vendosi të shkarkojë Panuccin, presidenti i FSHF-së Armand Duka, së bashku me stafin e tij të bashkëpunëtorëve, janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër, që do të ulet në stolin...

Shkarkimi i Panuçit nga drejtimi i Kombëtares, flet presidenti Duka: E takova pas ndeshjes,...

Humbja e Kombëtares kuqezi me Turqinë në kualifikueset e “Euro 2020” solli shkarkimin e trajnerit Panucci. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shpjegoi arsyet e marrjes së këtij vendimi, duke pranuar se...

Balaj: Kemi humbur vetëm një betejë, lufta është ende e gjatë

Bashkë me Myrto Uzunin në konferencën për shtyp të kombëtares shqiptare, këtë të shtunë ishte i pranishëm edhe sulmuesi tjetër Bekim Balaj. Shkodrani nuk foli për largimin e trajnerit Panucci. ndërsa u ndal te sfida...

Shkarkohet Christian Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton zyrtarisht shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Ndeshja me Turqinë mesa duket ishte testi i fundit dhe humbja ka sjellë dhe largimin e tij nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. "Federata...

Turqit “pushtojnë” Shkodrën. 0-2 në “Loro Boriçi”

Kombëtarja shqiptare e futbollit e nisi në mënyrën më të keqe fushatën kualifikuese për Europianin 2020 me një humbje 0-2 në shtëpi ndaj Turqisë që komplikon që në start, ëndrrën për të shkuar në...

Pësojmë golin e dytë ndaj Turqisë, tifozët godasin Berishën

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi reagimin e tyre. Shishe të...

Panucci e përjashtoi, reagon Duka: Më vjen keq për Strakoshën, por …

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka në një intervistë për mediat ka komentuar sot atmosferën në Kombëtare për dy ndeshjet e radhës që janë hapëse për kualifikueset e Europianit. Numri 1 i...

Mavraj tregon pse iku nga ekipi grek: S’ka xhami për tu falur

Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris. Vendimi i tij për tu largua nga Greqia erdhi vetëm gjashtë muaj pas transferimit të tij tek skuadra Aris, për shkak...

Te fundit