Apple surprizon: Së shpejti 230 emoji të reja

Një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh do të jetë në cdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS 13”.     Do të jenë 230 ikona të reja që janë krijuar vetëm për tu publikuar në vitin 2019.     Rreth 171...

Adoleshenti zbuloi problemin e Apple, ja shpërblimi i kompanisë

Një adoleshent i ShBA, i cili zbuloi një të metë të sigurisë në sistemin video-thirrës FaceTime të Apple ka marrë një dhuratë nga kompania.     Apple nuk ka zbuluar shumën e saktë që do i japë...

Messenger sjell opsionin që e duan të gjithë

Facebook ka sjellë më në fund opsionin që e dëshironin të gjithë përdoruesit. Tashmë në aplikacionin “Messenger” ju do të mund të fshini mesazhet e vjetra për veten dhe për bashkëbiseduesin.     Mesazhet mund të fshihen...

Privatësia nuk ekziston më

Privatësia është pothuajse e pamundur nga rrjetet sociale, edhe për ata që nuk kanë një llogari. Informacionet janë online dhe kryesisht gjenden tek postimet e rrethit shoqëror.     Pra rrjeteve sociale nuk i shpëton asgjë, sepse...

WhatsApp kufizon shpërndarjen e mesazheve

WhatsApp po kufizon për të gjithë përdoruesit e aplikacionit shpërndarjen e mesazheve tek njeri-tjetri.     Njerëzit do të kenë mundësi të shpërndajnë një mesazh deri në 5 herë në mënyrë që të parandalohet përhapja e informacioneve...

Ç’është ‘telefoni budalla’, ja pse po përdoret masivisht nga miliarderët

Trendi i ri i vitit 2019 mbërrin nga Londra dhe është minimalizimi dixhital. Kundër varësisë ndaj smartphonit, lidhjes me internet 24 orë pa pushim, po përhapet një zgjidhje e re. Përdorimi i një telefoni...

Po rikthehet “telefoni dembel”

Trendi i ri i vitit 2019 mbërrin nga Londra dhe është minimalizimi dixhital. Kundër varësisë ndaj smartphonit, lidhjes me internet 24 orë pa pushim, po përhapet një zgjidhje e re.     Përdorimi i një telefoni celular...

Apple do sjellë tre modele të reja në vitin 2019

Vitin e kaluar, Apple solli në treg celularin iPhone më të shtrenjtë në gjithë historinë e tij.     Tani, po planifikon që të sjellë një trio të XS Max me teknologji të re. Gjiganti i teknologjisë...

Tualeti inteligjent do dalë në treg për 6 mijë euro, ja çfarë përfshin

“Tualeti i zgjuar”, i ndërtuar nga kompania amerikane do të dalë në treg gjatë këtij viti për 5.500 paund (rreth 6 mijë euro).     Ky lloj tualeti do të jetë Hi-Tech pasi përfshin ndjenjëse të ngrohtë,...

Samsung Galaxy feston 10-vjetorin, gati tre “bishat” e teknologjisë

Celularët e rinj të kompanisë Samsung do të dalin në shitje me 25 shkurt. Pritet që të dalë Samsung Galaxy S10 – Samsung S10, S10 Plus dhe S10 Lite, të cilët do të prezantohen...

Te fundit