iPhone vjen me surpriza në shtator, zbuloni çmimet e modeleve të reja

Apple ka përditësuar celularin e saj të iPhone X me tre modele më të fuqishme, dy prej të cilave janë më të mëdha se më parë. Në konferencën e mbajtur në 12 shtator në konferencën...

iPhone juaj do të kushtojë 25 % më lirë në…

Gjiganti amerikan i teknologjisë “Apple” pritet të prezantojë 3 modele të reja iPhone-sh këtë mërkurë, me çmimin e më të shtrenjtit që do arrijë mbi 1000 paund britanikë. Por futja në treg e 3modeleve të...

Samsung prezanton celularin e parë Android Go

Samsung ka prezantuar Galaxy J2 Core, celulari i parë i kësaj kompanie me Android Go. Ky celular ka versione të lehta të aplikacioneve të Google dhe është i bazuar te Android 8.1 Oreo. Sigurisht që nuk...

Njihuni me makinën spektakolare të Infiniti

Infiniti Prototipe 10 është një nga makinat-koncept më spektakolare që na kanë zënë sytë kohët e fundit. Me një dizajn që e kemi parë vetëm nëpër filmat fantastiko-shkencorë, ky mjet do të jetë tërësisht elektrik. Prototipi...

Lenovo nxjerr në treg një “tufë” me tableta të rinj

Lenovo ka njoftuar se do të nxjerrë në treg plot 5 lloje të ri tabletash Android. Modelet e reja janë shumë ekonomike dhe kjo do të thotë që nuk kanë të dhëna që të heqin...

Ferrari përgatit supersportiven e re: Icona Ferrari

Mbani shënim datën: më 17 shtator Ferrari do të prezantojë një model të ri, me kodin e brendshëm F176 dhe emrin e përkohshëm “Icona Ferrari”. Kjo kuptohet nga një njoftim i shkurtër i bërë nga...

Xiaomi prezanton “monstrën” që kërcënon luftë çmimesh në treg

Firma kineze e telefonave celularë, Xiaomi ka zbuluar një “smartphone” të ri me karakteristika të jashtëzakonshme dhe me një kosto të përballueshme, me prezantimin e markës së re. “Poco F1” ka të inkorporuar çipin më...

Celulari i parë Huawei me 8GB RAM

Huawei ka zbuluar Honor 10 GT, që do të jetë celulari i parë i markës me 8 GB RAM. Paraardhësi i tij, Honor 10, që u lançua në muajin prill në Kinë dhe në maj...

Gafa e Sony, në vend të “trailer”-it poston filmin e plotë

Sony ka bërë një gabim të rëndë javën e kaluar. Filmi “Khali The Killer” është postuar i plotë në Youtube, në vend të “trailer”-it të tij. Në kanalin Youtube të Sony-t u pa klipi i...

Samsung po punon për Galaxy Watch

Ka thashetheme që Samsung po punon për një linjë të re orësh që do të marrë emrin Galaxy. Mendohet se emri Galaxy është zgjedhur për faktin se është më i njohur nga linja e...

Te fundit