Loading...

Britania mund të goditet nga dimri më i ftohtë, që nga viti 1963. Pritet që temperaturat të fillojnë të bien gjatë javës së ardhëshme.

Parashikuesit e motit paralajmërojnë se klima e eg.ër do të jetë më e keqja që shumë mund të mbajnë mend britanikët.

Pritet që bora të nisë këtë muaj, duke i përgatitur britanikët për një nëntor dhe dhjetor shumë sfidues.

Së pari, mbetjet e Uraganit Lorenzo do të godasin bregdetin perëndimor këtë fundjavë dhe më pas do të pasojnë ditët e shiut.

“Përgjatë fundjavës dhe javës së ardhshme duket se do të ketë shi të madh dhe erëra të forta herë pas here”, tha parashikuesi i motit, të Met Office, Greg Dewhurst për Mirror Online .

Reshjet e borës ishin të këqija në 1947.

Loading...