Loading...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e një dite më parë që tro.nditi botën e futbollit, por edhe opinionin publik

Burime për Report TV bëjnë me dije Aldo Teqja, portieri i dytë i Partizanit është vetëh.edhur nga kati i gjashtë ku jeton, ndonëse ditën e djeshme klubi dhe FSHF-ja e raportuan fillimisht si një ak.sident.

Shkak për këtë, referuar po të njëjtave burime, ka qenë ko.nflikti me partneren, që e shtyu 24-vjeçarin të merrte këtë vendim dr.astik. Fatmirësisht ai ndodhet jashtë rr.ezikut për jetën.

Në një prononcim për Report Tv nga spitali Traumës, mjekët kanë bërë me dije si ai ka sh.embje në mushkëri dhe trup, por që asgjë nuk mund t’i rr.ezikoj jetën.

Kjo ngjarje ka sjellë reagime të shumta si nga tifozë, FSHF-ja, por skuadrat e futbollit. Dita e djeshme ka qenë një e “shtunë e zezë” për botën e futbollit, pasi përveç tentativës, fatmirësisht të dështuar, të gardianit të portës së skuadrës kyeqytetase për të vr.arë veten, ndë.rroi jetë edhe futbollisti i ekipit të moshave të reja të klubit të Kastriotit, Erjon Ruçi.

Loading...