Loading...

Mengjesin e së premtes një ngjarje tragjike është shënuar në Oberglatt të Zyrihut në Zvicër, ku një 17-vjeçar është gjetur i vd*kur në shinat e trenit të këtij qyteti.

Viktima u identifikua si Rinor Bunjaku i cili ishte me origjinë nga Gjilani i Kosovës dhe jetonte prej kohësh në Rümlangu i Cyrihut.

Burimet afër familjes Bunjaku, tregojnë se ende nuk dihen rrethanat e sakta të aksidentit. Dihet vetëm se djaloshi është goditur nga treni dhe është gjetur i vd*kur, transmeton albinfo.ch.

Familja Bunjaku bën të ditur se Rinori i ndjerë do të varroset të premten, më 3 maj në orën 13.00 në varrezën “Friedhof Chilisbaum”, Ifangstrasse 100 në Rümlang/ZH.

Loading...